Po co Ci dobre treści w Internecie?

Dobre treści internetowe, czyli dlaczego warto dbać o to, co zwieramy w sieci?

Pozwól, że posłużymy się przykładem. Schabowy i ziemniaki to jedno z typowych dań obiadowych. Nie wymaga zbyt dużo filozofii i większość osób jest je w stanie zrobić. Ale kiedy idziesz na obiad do mamy lub babci, to danie smakuje o niebo lepiej. Niby to samo, ale jednak inne, smaczniejsze. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ mamy i babcie mają więcej doświadczenia i posiadają wiedzę na temat rzeczy, których nie ma w podstawowym przepisie, jak na przykład jakie dobrać przyprawy do kotleta, albo jak ubić ziemniaki, żeby miały kremową konsystencję. Tak samo jest z treściami znajdującymi się na stronach www.

Każdy pisać może, czasem lepiej, czasem trochę gorzej.

Przy zestawieniu tekstów napisanych przez copywritera z mniejszym doświadczeniem, a doświadczonego, szkolącego swój fach przez wiele lat specjalisty, różnica jest widoczna niemal natychmiast. Dobry copywriter, który posiada odpowiednie kompetencje, wie jak powinny wyglądać dobre treści, które wzbogacą Twoją stronę internetową.

Teksty umieszczane na stronach www muszą być przede wszystkim wartościowe, czyli mają zawierać potrzebne, wyczerpujące informacje na temat poruszany w tekście. Dodatkowo treść musi być unikalna, przyciągać uwagę i zdobywać zaangażowanie. A jeśli chcesz pozycjonować swoją stronę, tekst dodatkowo musi spełniać kilka wytycznych, żeby specjaliści od SEO mogli sprawić, że Twoja witryna będzie mogła znaleźć się w ścisłej czołówce wyników wyświetlanych prze wyszukiwarkę Google. Więcej na ten temat znajdziesz w zakładce SEO copywriting.

Dlaczego tak ważne są dobre treści?

Spójrz na swoje treści, jak na skuteczną promocję Twojej firmy. Po co masz płacić majątek za reklamę, która będzie się wyświetlać na stronie przez tydzień lub dwa, a potem znika. Tekst pisany przez copywritera jest rozwiązaniem na długie lata. Może być on aktualizowany oraz cały czas pracuje. Potraktuj treść na swojej stronie jako kolejnego pracownika w swojej firmie. Z takim wyjątkiem, że pracuje 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Istny pracownik roku! Podczas kiedy Ty odpoczywasz, teksty na twojej stronie www generują sprzedaż. Weź jeszcze pod uwagę, że w Polsce z Internetu korzysta ponad ćwierć miliarda użytkowników. Oni wszyscy są Twoimi potencjalnymi klientami, którzy w każdej chwili mogą zapoznać się z Twoją ofertą, wchodząc na witrynę. Dzięki dobrze skonstruowanym treściom stajesz się konkurencją na rynku ogólnopolskim!

Sprawdź: kim jest copywriter |  copywriterska agencja | copywriting cennik| agencja content marketing

Nie wiem co napisać na swojej stronie internetowej…

Nie każdy ma dar pisania i konstruowanie tekstów może być dla niego czarną magią. Dlatego istnieje taki zawód jak copywriter, dzięki któremu Twój problem może zostać rozwiązany. Dzięki doświadczeniu w redagowaniu dobrych treści na różnorodne strony internetowe, pomożemy Ci stworzyć unikalne teksty właśnie na Twoją witrynę.

W czasach, kiedy korzystanie z różnorodnych stron www jest stałym elementem życia właściwie każdego z nas, posiadanie swojej strony stało się koniecznością. Według młodszego pokolenia internautów, kiedy nie ma Cię w sieci, to nie istniejesz. Jednak aby zaistnieć w Internecie, trzeba stworzyć swoją stronę. A żeby ją stworzyć, potrzeba odpowiednich treści. A żeby były treści, trzeba je napisać. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, teoretycznie pisać może każdy, ale nie każdy będzie wiedział jak napisać tekst wartościowy, który będzie interesujący i aż będzie chciało się go czytać. Strona www jest Twoją wizytówką, przedstawia to, czym się zajmujesz, jakie usługi oferujesz lub jakie produkty można u Ciebie nabyć. Kiedyś kupowanie wyglądało zupełnie inaczej. Jeśli klient był czymś zainteresowany, wybierał się do sklepu, pytał sprzedawcy o cenę, o jakość, o gwarancję i po uzyskaniu tych informacji, dokonywał ewentualnego zakupu. Teraz tych wszystkich wymienionych wyżej rzeczy można dowiedzieć się ze strony www. Obecnie, kiedy każdy narzeka na brak czasu, jest to najszybszy, najwygodniejszy oraz najczęściej wybierany sposób zakupów. My, jako copywriterzy i specjaliści od content marketingu, chętnie pomagamy w odpowiednim wykreowaniu Twojego wizerunku w sieci, tak aby przyciągnąć jak najwięcej potencjalnych klientów i sprawić, że ruch na twojej stronie się zwiększy, a sprzedaż wzrośnie. Dbamy o to, aby Twoja witryna była czytelna i przyjazna dla odwiedzającego. Dobrze i profesjonalnie przygotowane treści sprawią, że otworzy się przed Tobą szereg korzyści, dzięki którym będziesz mógł konkurować w sieci z innymi witrynami i docierać do większego grona osób zainteresowanych usługami lub produktami oferowanymi przez Twoją firmę.

Podsumowując: dzięki prawidłowo skonstruowanym tekstom budujesz swoją markę, wzmacniasz obecność oraz rozpoznawalność w sieci, edukujesz swoich klientów, posiadasz merytoryczne teksty na stronę internetową, pisanie zgodnie z zasadami content marketingu, wzbudzasz emocje i sprawiasz, że Twoja firma zyskuje lepsze zaplecze handlowe. Jeśli jesteś gotowy, żeby nadać swojej stronie profesjonalnego charakteru oraz zainwestować w treści, które mogą Ci przynieść cały szereg korzyści, skontaktuj się z nami. Przekonaj się, co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić.

Skontaktuj się z nami już teraz!

Sprawdź: copywriter portfolio |  copywriterska agencja | seo copywriting | agencja content marketing